Sladovna Písek – pozvánka na vernisáž 29. 05. 2012

Vážení,

Srdečně Vás zveme v úterý 29. 05. 2012 v 17.00h do Sladovny v Písku na vernisáž výstavy:

SOBĚ KE CTI, BLIŽNÍMU KU POMOCI – HISTORIE A SOUČASNOST SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASI
Výstava představí regionální spolkovou činnost dobrovolných hasičů, jejichž mnohdy více než stoletá tradice trvá dodnes. Na panelech, které představí kolem devadesáti Sborů dobrovolných hasičů Písecka v rámci okrsků bude možné shlédnout texty a fotografie, dobové záznamy z kronik, původní materiály a zajímavosti z bohaté činnosti hasičů.

Součástí výstavy jsou také historické exponáty, k vidění bude původní i současná výstroj, historická stříkačka, staré kroniky a tiskoviny. Po dobu výstavy budou promítány autentické záznamy mapující celoroční činnost dobrovolných hasičů píseckého regionu.

V době, která je nakloněna principům občanské společnosti a dobrovolnictví propaguje jako nutný trend je tato výstava víc než aktuální.

Záštitu nad výstavou převzal senátor Ing. Bc. Miroslav Krejča, CSc.

Vernisáž se koná ve Vysokých trámech Sladovny.

K výstavě je připraven workshop pro děti ve spolupráci s píseckými Záchranáři dne 07. 06. 2012.

Počet míst na vernisáž je z kapacitních důvodů limitován.

Pozvánka platí pro 2 zástupce každého Sboru.

Podrobnosti k výstavě:

Mgr. Sylva Kofroňová

Produkce

Tel. 774 362 590

E-mail: kurzy@sladovna.cz

Galerie Sladovna Písek o.p.s.

Velké nám. 113

Písek 397 01

sladovna2012