Hasiči ze Záboří a převzali ceny za druhé místo v soutěži Dobráci roku

Hasiči ze Záboří a převzali ceny za druhé místo v soutěži Dobráci roku

Hasiči ze Záboří nedaleko Protivína získali za druhé místo poukazy na deset padesátilitrových sudů piva a 30 kilogramů vepřové krkovice od partnerů soutěže pivovaru Velkopopovický Kozel a Novákovo budějovických uzenin.

„Využijeme to na posvícení na Václava. Máme takovou tradici, že se hraje fotbalový turnaj, takže jsme si řekli, že větší část té výhry zkonzumujeme při této příležitosti. Pozveme pochopitelně celou obec i sousední sbory,“ řekl starosta SDH Záboří Josef Kovářík.

Přiznal, že celou dobu věřil, že jeho sbor by mohl v Dobrácích roku uspět. Zábořští totiž už v roce 2013 vyhráli podobnou soutěž Hasiči roku. „Myslím si, že máme spoustu fanoušků, lidé nám fandí, takže nám i poslali hlasy. A hodně místních hasičů jsou mladí lidé, mají svoje kamarády a funguje podpora například přes Facebook,“ dodal.

O vítězi rozhodovali posluchači Českého rozhlasu České Budějovice prostřednictvím SMS hlasování. Hasičům ze Záboří poslali 1646 platných hlasů,

Nejvíce platných SMS hlasů, celkem 2515, zaslali posluchači sboru z obce Jáma na Prachaticku.

Soutěž jihočeských sborů dobrovolných hasičů Dobráci roku trvala od září 2015 do května 2016. Redaktor Českého rozhlasu České Budějovice navštívil celkem 40 sborů dobrovolných hasičů, které jsme vylosovali z více než dvojnásobného počtu přihlášených.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/cb/neprehlednete/_zprava/hasici-ze-zabori-a-nemejic-prevzali-ceny-za-druhe-a-treti-misto-v-soutezi-dobraci-roku–1636238